Kalendarz adwentowy • jak samodzielnie przygotować • sztukamieszkania.pl •
Dziś już 01.12, początek miesiąca i na szczęście początek weekendu. Czemu na szczęście? Bo dzięki temu spóźnialscy mają szansę na zrobienie własnego kalendarza adwentowego.

Skąd się wziął kalendarz adwentowy? Nie będę Was zanudzać historią małego Gerharda, który tak często pytał mamę kiedy będzie wigilia, że ta postanowiła narysować liczby od 1 do 24, dołączyć do każdej biszkopcik i w ten sposób umilić malcowi oczekiwanie.

Tak to się zaczęło, a teraz kalendarze stały się tak popularne, że są też wersje dla dorosłych. To również świetny pomysł na biznes dla wielu firm, w 24 okienkach można ukryć czekoladki lub inne słodycze, klocki, kosmetyki i wiele innych drobiazgów.

Dla wszystkich, który lubią spędzać czas na kreatywnych zajęciach proponuję jednak samodzielne zrobienie kalendarza adwentowego. Wiecie co jest w tym najfajniejsze? Nie musicie dziś po pracy jechać na zakupy, bo wszystko co jest potrzebne macie w domu!

Oto co Wam się przyda:

-standardowy zestaw skauta, czyli: klej, nożyczki, taśma klejąca itp.

-rzeczy do zrobienia i udekorowania kalendarza, czyli: koperty, rolki po papierze toaletowym, słoiki, skrawki materiału, łupiny od orzechów, skorupki od jajek, pudełka od zapałek, klamerki, guziki, sznurki, gałęzie i to, na co tylko fantazja Wam pozwoli

-24 drobne prezenciki, np. : słodycze, zabawki, cytaty, zagadki, literki (z których na koniec powstanie hasło), puzzle, zadania (np. wspólne pieczenie pierniczków, wyjście na łyżwy, ubieranie choinki).

 

Poniżej garść inspiracji, i pamiętajcie, że liczy się przede wszystkim kreatywność i dobra zabawa!